Fotografia artystyczna Tarnów

Każdy rodzaj zdjęcia może wywołać emocje u odbiorcy, jednak fotografia artystyczna skupia się na zamyśle twórcy, na tym, co chciał przekazać człowiek zza obiektywu. Nierzadko porusza ważne tematy i cały wachlarz emocji.

Do wykonania tego rodzaju zdjęcia można wykorzystywać wszystkie możliwości: przesłony, filtry, techniki. Nieoczywista gra świateł i tła w połączeniu z pozostałymi elementami sprawiają, że fotografia artystyczna potrafi uchwycić emocje. W naszej pracowni i w plenerze tworzymy tego rodzaju ujęcia, ale też oferujemy indywidualne warsztaty fotograficzne ukierunkowane na naukę i doskonalenie tworzenia wybranego rodzaju zdjęć. Mamy wieloletnie doświadczenie w działalności na wielu płaszczyznach fotografii i mnóstwo wskazówek, którymi dzielimy się podczas zajęć. Pomagamy poznać możliwości aparatu fotograficznego oraz uczymy, jak z nich korzystać.

Co warto wiedzieć o fotografii artystycznej?

Fotografia artystyczna może być sposobem komunikowania się twórcy ze światem lub wybraną grupą ludzi. Jak każdy rodzaj sztuki może wywoływać zupełnie inne emocje u różnych osób. To samo zdjęcie jednych może wzruszać, drugich smucić a dla innych być wyrazem nadziei. Pokazanie obiektu, osoby lub natury w ściśle określony sposób często ma za zadanie zwrócić uwagę na problemy współczesnego świata, takie jak zanieczyszczenie środowiska, głód czy brak empatii wobec potrzebujących.