Fotografia portretowa Tarnów

Oferujemy profesjonalną fotografię portretową w Tarnowie. Praca przy tego rodzaju projektach wymaga dużego doświadczenia i szerokiej wiedzy. Bogaty warsztat i zaawansowany technologicznie sprzęt mają nasi specjaliści, którzy doskonale wiedzą, jak zatrzymać piękno w pamięci aparatu. Od wielu lat działamy na lokalnym rynku, a o najwyższej jakości usługach świadczy szerokie grono zadowolonych klientów, którzy chętnie do nas wracają.

Ludzkie ciało, w szczególności twarz, której mimika nieustannie ulega zmianom, jest bardzo trudna do sfotografowania. Właśnie dlatego fotografia portretowa jest jedną z najbardziej wymagających dziedzin. Choć wydaje się mniej dynamiczna niż fotografia ślubna, to nie jest wcale od niej łatwiejsza. Do wykonania pięknego portretu, który będzie zachwycał głębią potrzebna jest zawodowa intuicja poparta wieloma godzinami spędzonymi na robieniu zdjęć ludziom. Gra światłem i właściwe przedstawienie modela wymaga nie tylko wyobraźni, ale też właściwego studia, lamp i sprzętów.

Do czego służy fotografia portretowa?

Od wieków ludzie starali się uwieczniać swój wizerunek. Zanim pojawiły się aparaty fotograficzne było to zajęcie malarzy. Wraz z rozwojem technologicznym zaczęto fotografia portretowa była wykorzystywana do uwiecznienia najważniejszych momentów życia. Stąd na przykład możemy zobaczyć stare zdjęcia ślubne w sypialni dziadków lub dawne, przedwojenne fotografie w kronikach wojskowych. Ta moda nie przeminęła i wciąż popularne są sesje zdjęciowe ślubne lub z nowo narodzonym dzieckiem. Uwiecznianie wizerunku twarzy ma głównie praktyczny charakter – robimy zdjęcia do paszportów, prawa jazdy i innych dokumentów. Bardzo często portrety są tematem przewodnim wystaw poruszających ważne problemy i poruszających serca.